Knjižnica Geodetske tehničke škole -> Novosti -> Novosti
Osvrt Manašea Čačkovića na predstavu "Brat magarac"
Arhiva 2004. | Arhiva 2005. | Rezime školske godine 2004./'05.
Dana 29.09.2005. išli smo u kazalište ZeKaEm na predstavu "Brat magarac". Bilo nas je dvadesetak i bilo nam je "guba".
Drama je veselog ugođaja s puno pjesama i plesa, a glavni je lik sv. Franjo. U prizorima iz njegove mladosti, da bi pomogao gubavim i siromašnim, morao se sukobiti s ocem. Odrekao se svega da bi živio i pomagao drugima. U tome je, zajedno sa svojim pratiocima, pronalazio zadovoljstvo i radost.
Nekima u našoj grupi nije bilo dovoljno zanimljivo događanje na sceni pa su se počeli bezrazložno smijuljiti i cerekati. Izgleda da je to najviše smetalo našem knjižničaru (koji nas je vodio) jer je o tom malom incidentu rekao nešto i našoj razrednici.
Mislim da bismo ubuduće trebali biti pristojniji za vrijeme predstave jer zaista nije bilo loše... pogotovo meni koji sam kasnije osvojio knjigu za nagradu.
Stranice izradio i uređuje Mario Lovric. Su-urednik Kristijan Trucek. Zadnja izmjena 24.11.2005.