Knjižnica Geodetske tehničke škole -> Aktivnosti -> Posjeti
Posjet "veleučenim" zgradama - Gradska knjižnica, NSK, HAZU
Kao što to već pomalo postaje tradicija za našu školu, tijekom Mjeseca knjige prvi su razredi posjetili Gradsku knjižnicu i HAZU (Hrvatsku akademiju znanosti i umjetnosti). Izniman i višestruko koristan posjet za sve one koji su bili prvi put u tim kulturnim ustanovama, a i za ostale. Neka osnovna znanja o knjižnici učenici su dobili i u svojoj školi, a sada su mogli vidjeti kako je to u jednoj velikoj ustanovi. Uz stručno vodstvo informatora i u pratnji profesora, učenici su se upoznali s osnovnim djelatnostima i značajem spomenutih kulturnih ustanova. Za njihov odgoj i opću kulturu to sigurno ima veliko značenje.
U Sveučilišnu knjižnicu, s kojom također razvijamo višegodišnju suradnju, maturante vodimo u 2. polugodištu kad je dio njih već punoljetan i može postati članom knjižnice. Za maturante koji se već vide negdje na nekom fakultetu i misle na prijamni ispit, posjet toj ustanovi je vrlo potreban i koristan. Po zanimljivosti su maturanti naročito isticali zbirku karata, što je i razumljivo za buduće geodete.
Stranice izradio i uređuje Mario Lovrić. Zadnja izmjena 01.03.2004.