Knjižnica Geodetske tehničke škole -> Novosti -> Lidrano 2005.
Lidrano 2005. godine
Ove smo se godine uključili u "Lidrano", u konkurenciji proznih i poetskih radova. Nakon "Erata" to je druga manifestacija u koju smo se uspješno uključili. Između ne baš prevelikog broja radova (nekoliko proznih i poetskih) izabrali smo jedan prozni uradak Irene Pogačić (1.c) i jedan poetski pokušaj Igora Rizvića (1.b). Mentori su se, zajedno s učenicima, potrudili jezično i stilski dotjerati spomenute radove: Ireninu duhovitu alegoriju o polubijelom kruhu, kao i Igorov pjesnički pokušaj suosjećanja s tragedijom naših branitelja. Članci u različitim novinama govorili su nam o očajnim i izgubljenim pobjednicima koji su digli ruku na sebe. A jedan od najgroznijih je bio suicid branitelja koji je to učinio motornom pilom...
Na to smo morali reagirati. Izgleda da su stihovi navedene pjesme uspjeli dirnuti i stručni žiri jer smo prošli na gradskom i županijskom natjecanju. Za našu je školu, koja je mala i tehnički usmjerena, to rijedak i vrijedan uspjeh. Hoćemo li se naći u najvišoj konkurenciji, tj. natjecanju na državnom nivou - ostaje nam da vidimo!
Knjižničar i suradnici
Stranice izradio i uređuje Mario Lovrić i Kristijan Trucek. Zadnja izmjena 24.11.2005.