Knjižnica Geodetske tehničke škole -> Učenici -> Osvrti -> Ferić
Kako nam je bilo na susretu s književnikom Zoranom Ferićem
Možemo slobodno reći da nam se Ferić svidio kao čovjek čak i više nego kao pisac: vidi se da je naviknut na ulogu predavača i da ono što želi reći izriče uvjerljivo i jasno, a ujedno spontano i lako. Već za vrijeme “službenog” dijela, a i poslije za vrijeme male zakuske u knjižnici, on je pokazao svoj smisao za humor i svoje zabavljačke sposobnosti. Posebnu kvalitetu susretu dale su učenice-gošće iz Graditeljske škole, koje su došle u društvu svoje knjižničarke Evice Martinović i aktivno se uključile u razgovor. Time smo još jednom pokazali da je naša međuknjižnična suradnja i dalje uspješna. I za kraj, opća ocjena našeg druženja s Ferićem je više nego pozitivna: posuđivanje njegovih, ali i drugih naslova je u porastu, što znači da je susret pridonio afirmaciji čitanja nelektirnih naslova, što je jedan od ciljeva u našem radu s učenicima ne baš zainteresiranih za slobodno čitanje; osim toga, mislimo da će ovaj događaj doprinijeti stvaranju tradicije uspješnog obilježavanja Dana školskih knjižnica pa smo našem gostu i zato vrlo zahvalni.
Stranice izradio i uređuje Mario Lovrić. Zadnja izmjena 01.03.2004.