Knjižnica Geodetske tehničke škole -> Učenici -> Osvrti -> Božić 2003.
Kako smo obilježili božićne blagdane u knjižnici
Obilježavanje božićnih blagdana ove smo godine obogatili nekim novim aktivnostima. Među učenicima se našlo nekoliko onih koji su htjeli ne samo recitirati božićnu liriku (koju smo uz umjetničke reprodukcije postavili na pano), već su pokazali i glazbene afinitete.
Naročito se to odnosi na Marinu Baralić(3.a) koja se dragovoljno javila da pjeva tradicionalne božićne pjesme, na Gabrijelu Vidmar(1.a), koja osim što zna pjevati, može i odsvirati ponešto na klarinetu, ali i na djevojke iz 3.b koje već drugu godinu uspješno surađuju s knjižničarom. Potrudili smo se da damo snimiti glazbene matrice s 4 božićne melodije (suradnja s glazbenikom M. Cvijom koji je zaslužan i za naš CD), pa smo se nekoliko puta našli i probali uskladiti glasove s klarinetom. To još nije sjajno, ali smo se 22. 12. ipak dobro zabavili, pjevajući i recitirajući božićne pjesme, birajući najuspješnije kandidate u našoj školskoj “Super Novi”, dijeleći simbolične poklone svim sudionicima i naravno, malo vrjednije našim pobjednicima...
U održavanju dobre atmosfere istakao se naročito Narcis, bivši učenik naše škole, sada kod nas na odsluženju civilnog vojnog roka. Svirajući gitaru, prateći naše pjevačice i pjevajući, on je pružio knjižničaru dragocjenu pomoć i kao član ”žirija za dodjelu nagrada”. Naravno, većina se učenika nije htjela aktivno uključiti u ovaj susret (valjda se srame, a i ne obožavaju poeziju), a zbog ograničenog prostora (i drugih razloga) nismo dopustili da netko bude samo pasivan slušatelj. Budući da smo sve snimili kamerom i fotoaparatom, svima će biti dostupni slikovni materijali s tog predbožićnog druženja.
Dio našeg obilježavanja Božića bilo je i skromno kićenje knjižnice (u čemu je knjižničaru pomogla Janja Filipović(3.b), najbolja korisnica knjižnice za prošlu šk. god. Ispred panoa dvije su učenice 3.d razreda (Davidović Željka i Meštrović Ines) okitile naše božićno drvce – veliki benjamin, koji je, okićen jednostavnim, ali efektnim ukrasima, doprinio božićnom ugođaju.
O ovom događaju pročitajte i osvrt Janje Filipović.
Stranice izradio i uređuje Mario Lovrić. Zadnja izmjena 01.03.2004.