Knjižnica Geodetske tehničke škole -> Novosti -> Dan školskih knjižnica
Suradnja knjižnice Geodetske tehničke škole s Gradskom knjižnicom
Galerija slika [ Pic1 | Pic2 | Pic3 | Pic4 | Pic5 | Pic6 | Pic7 | Pic8 | Pic9 | Pic10]
I ove smo godine nastojali zajedničkim snagama "graditelja" i "geodeta" obilježiti Dan školskih knjižnica. Prošle smo godine na taj ponedjeljak (zadnji u listopadu) upriličili susret s knjževnikom Z. Ferićem, kojemu se pridružilo nekoliko učenica Graditeljske u pratnji knjižničarke E. Martinović. I njihova aktivnost doprinijela je da susret bude zanimljiv i zabavan.
Ove smo se godine okupili u obnovljenom prostoru knjižnice Graditeljske tehničke škole, što je pogodovalo da se svi prisutni osjećaju opušteno i ugodno. Ideja da se poveže Erato natjecanje s obilježavanjem Dana školskih knjžnica je Evičina, a ja sam se potrudio da na taj recital naših pjesnikinja (čast jednoj muškoj iznimci) dovedem Ivana Ćesića, predsjednika Međunarodnog instituta za književnost, glavnog organizatora Erato natjecanja.
Uz čitanje objavljenih pjesama (izlaženje zbirke s popratnim CD-om očekuje se za koji dan), učenicima su se obratili voditelji Erato natječaja na našim školama (prof. Kekez i prof. Butorac, Evica Martinović kao domaćin, a na kraju i prof. Ćesić).
Glavna "zvijezda" programa bila je Blaženka Špiljar, učenica maturantica Graditeljske tehničke škole čija je pjesma zauzela 7. mjesto u konkurenciji 2000 pjesničkih radova. Sve su recitacije bile uspješne, popraćene gitarskom pratnjom, a kao malo iznenađenje bio je nastup pedagoginje Ardoje, koja je vrlo nadahnuto izrecitirala odličnu pjesmu. Na kraju smo se prepustili slobodnom ćaskanju i malo se zasladili Evičinim i bakinim kolačima. Neka nam tako bude i dogodine! Nećemo se požaliti!
Naravo da nije moglo proći bez fotografiranja. Zato evo nekoliko fotografija.
Stranice izradio i uređuje Mario Lovrić i Kristijan Trucek Zadnja izmjena 24.11.2004.