Obrazovanje odraslih

Učenici na vježbama

Posjet Interliberu PDF Ispis E-mail
Ponedjeljak, 14 Studeni 2022 14:42

Tijekom Mjeseca hrvatske knjige u susjedstvu naše škole na Zagrebačkom Velesajmu na veliko zadovoljstvo svih ljubitelja pisane riječi održao se Interliber - međunarodni sajam knjige. I ove godine organizatori su pripremili brojne naslove, susrete s omiljenim autorima te svakodnevni kulturni i edukativni program. Učenici prvih razreda u pratnji razrednica Sanje Šarušić i Božice Šebek te školske knjižničarke Irene Prgomet u četvrtak, 10. studenoga, obišli su promotivna mjesta različitih nakladničkih kuća, tražili zanimljive naslove te predlagali koje bi nove naslove voljeli vidjeti na policama školske knjižnice.
Interliber

STEAMS Zagreb PDF Ispis E-mail
Ponedjeljak, 14 Studeni 2022 14:33

logo
Erasmus+ projekt STEAM Strengthens our Heritage okupio je brojne učenike i njihove nastavnike iz Španjolske, Portugala, Poljske, Cipra, Grčke i domaćina Hrvatske u Zagrebu. Projekt ističe STEM područje, umjetnost i brigu za očuvanje kulturnog nasljeđa, a njegovu vrijednosti potvrđuje i Nacionalna oznaka kvalitete. Nastavnici naše škole, D. Zubčić, K. Babić, J. Čajsa Beber, A. Slaviček, S. Car, I. Prgomet, aktivno su se uključili u provedbu Erasmus projekta.
Od 24. do 28. listopada 2022. naša je škola bila domaćin projekta u Zagrebu i Lijepoj Našoj. U ime učenika i zaposlenika Geodetske škole sudionike su pozdravile ravnateljica Z. Šimić i koordinatorica projekta D. Zubčić. Gostujuća predavanja održali su dr. sc. Mateo Gašparović, izv. prof. s Geodetskog fakulteta, dr. sc. N. Vučić iz Državne geodetske uprave i naš učenik Filip Šumonja.
Tijekom boravka u Hrvatskoj sudionici su imali razne aktivnosti. Posjetili su centar Zagreba pod vodstvom učenika trećih razreda. Svjedočili su kako izgleda jesen u Nacionalnom parku Plitvička jezera. Ljepote Hrvatskoga zagorja upoznali su u Velikom Taboru i Muzeju krapinskih neandertalaca. U školi su učenici izrađivali prezentacije o Zagrebu i kulturnom nasljeđu Hrvatske. Posljednji su dan obišli Demonstracijski kabinet Nikole Tesle, a popodne su iskoristili za obilazak Bundeka i orijentacijsko trčanje. Na kraju susreta organizirana je oproštajna zabava u školi za koju su roditelji naših učenika pripremili tradicionalnu domaću hranu.
Plitvice
Sigurni smo da je ovaj projekt omogućio svima koji u njemu sudjeluju nezaboravne trenutke. Nadamo da su sudionici svojim domovima ponijeli iskustava, znanja i lijepe uspomene s druženja tijekom ove Erasmus razmjene!
Galeriju fotografija i više o održanom Erasmus+ projektu možete pogledati i preuzeti ovdje.

Ažurirano Ponedjeljak, 14 Studeni 2022 15:47

Erasmus dani PDF Ispis E-mail
Srijeda, 19 Listopad 2022 06:23
Prigodnom izložbom fotografija u hodniku škole i podjelom potvrda nacionalne oznake kvalitete nastavnicima i učenicima u školi smo u četvrtak i petak (13. i 14. listopada) obilježili „Erasmus dane“. Ovogodišnja 35. obljetnica Erasmusa zajednički se obilježava s Europskom godinom mladih krilaticom: „S mladima današnjice i sutrašnjice dijelimo europske vrijednosti: za proteklih 35 godina i još mnogo nadolazećih!“
Erasmus
Izložba predstavlja projekt, iskustava i znanja stečena na Erasmusu te uspomene s dosadašnjih Erasmus+ mobilnosti u kojima su sudjelovali naši učenici i nastavnici s ciljem isticanja važnosti Erasmus+ programa.
Trenutno je naša škola sudionik Erasmus+ projekta „STEAM Strengthens European Cultural Heritage“, a njegovu vrijednost dodatno potvrđuje dobivanje Nacionalne oznake kvalitete.
Erasmus
Slijedi daljnji rad na projektu jer je naša škola domaćin mobilnosti u Zagrebu u listopadu. Na tjedan dana ugošćujemo učenike i nastavnike škola partnera projekta iz Španjolske, Cipra, Portugala, Poljske i Grčke, a naš je zadatak upoznati ih s poviješću i znamenitostima grada Zagreba i cijele Hrvatske.

Odlazak na Medvednicu PDF Ispis E-mail
Srijeda, 05 Listopad 2022 14:05
U nedjelju, 2. listopada, naši su učenici već tradicionalno u pratnji profesorica M. Matošević i A. M. Plemenčić planinarili po Medvednici. U jutarnjim satima zaputili su se od Gračanskog tunela Leustekovom stazom do vrha Sljemena. Tijekom dana svratili su do PD Grafičar. Slijedeći putokaze u neposrednoj blizini doma, obišli su rudnik Zrinski na kojem se od davnina rudarilo, a za posjetitelje su ga uredili djelatnici Parka prirode Medvednica. Naši su učenici i profesori u plavim kacigama u njegovim hodnicima unijeli živost slušajući priče vodiča o teškome radu u rudniku, promatrajući drvene skulpture i osluškujući zvukove kapanja vode.
Medvednica
Lijepo vrijeme pratilo je cijeli dan školske planinare pa i one kojima je ostalo snage da se spuste cipelcugom. Do sljedećeg osvajanja planinskog vrha Medvednice ovdje možete pogledati više fotografija.
Napisala: Irena Prgomet, školska knjižničarka

Ažurirano Četvrtak, 06 Listopad 2022 12:05