Školska knjižnica PDF Ispis E-mail

RADNO VRIJEME

Ponedjeljak, srijeda i petak    od 8.15h do 14.15 h

Utorak i četvrtak                   od 13.00 do 19.00h

Klikom na link možete pristupiti katalogu školske knjižnice.

* knjižnica ima svoju arhivu koju možete pogledati na stranicama knjižničara - ARHIVA

Ažurirano Četvrtak, 16 Ožujak 2017 18:42

Osvrt na susret s akademikom Paarom PDF Ispis E-mail
Četvrtak, 11 Svibanj 2017 18:27

11. travnja 2017. Upriličili smo predavanje akademika Vladimira Paara radi najave obilježavanja Dana planeta Zemlje / Dana Škole  i  80. obljetnice smrti  Andrije Mohorovičića, ali prije svega radi obilježavanja 25 godina samostalne Geodetske škole.

Nikola

U kinodvorani Graditeljske tehničke škole skupilo se dosta učenika i nastavnika Geodetske i susjedne Graditeljske škole, iako je, kao i uvijek, bilo i onih koji se nisu odazvali pozivu, a trebali su.

Predavanje o našim velikanima Andriji i Stjepanu Mohorovičiću i srpskom znanstveniku Milutinu Milankoviću koji je rođen i odrastao u hrvatskoj Slavoniji, bilo je vrlo zanimljivo i poučno. Za učenike možda premalo zorno i s previše informacija iako je Paar izvrstan predavač.

Ažurirano Petak, 12 Svibanj 2017 08:56

Lidrano 2017. - izvješće PDF Ispis E-mail
Petak, 24 Veljača 2017 09:21

Donosimo vam novosti o uspjehu na školskom, općinskom i županijskom Lidranu.

Izvješće možete pogledati ovdje

Ažurirano Srijeda, 01 Ožujak 2017 12:37

Novosti iz knjižnice PDF Ispis E-mail
Petak, 21 Listopad 2016 08:50

Obavijest

Tijekom Mjeseca hrvatske knjige (15.10.-15.11.) knjižničar poziva sve učenike, a naročito učenike prvih razreda da se priključe u neku od sljedećih grupnih aktivnosti:

• Rješavanje kviza za poticanje čitanja i korištenja školske knjižnice koji je dostupan na web stranicama Škole, odnosno školske knjižnice
  • Posjet Gradskoj knjižnici, HAZU i šetnja Zelenom (Lenucijevom) potkovom
  • Posjet Interliberu
  • Druženje s književnikom Miroslavom Mićanovićem
  • Posjet  kazališnoj predstavi za srednjoškolce u Kulturnom centru Travno 20.listopada 2016.

Za prijavu i sve detalje oko pojedinih aktivnosti,  konzultirajte knjižničara, odnosno čitajte obavijesti na knjižničnim panoima.

U Zagrebu 19. listopada 2016
Ažurirano Petak, 21 Listopad 2016 08:54

PITANJA ZA KVIZ PDF Ispis E-mail
Petak, 21 Listopad 2016 08:55

PITANJA ZA KVIZ POVODOM MEĐUNARODNOG DANA ŠKOLSKIH KNJIŽNICA I MJESECA HRVATSKE KNJIGE 2016.

(Većinu odgovora potražite na mrežnim  stranicama knjižnice i školskim panoima. Odgovore šaljite putem maila: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript )

I. Dopunite tekst odgovarajućim riječima.

Ove godine manifestacija Mjesec -------------- knjige (15.10. – 15. ---.) ima  za temu-----------. Čitat će se posvuda, pa i u školskim knjižnicama, a pisat će se i kvizovi na temelju pročitanih knjiga.  Čitateljski maraton predviđen je za 21. listopada.

Mi ćemo  u školi,između ostaloga, obilježiti  Međunarodni dan  ---------------- knjižnica 24. Listopada, kad će nas posjetiti književnik Miroslav Mićanović.

U Mjesecu hrvatske knjige već tradicionalno  prvi razredi  posjećuju važne kulturne ustanove u gradu Zagrebu: Gradsku knjižnicu na -------------------      trgu i ------------na Strossmayerovu trgu, kao i sajam knjiga -------------- na  Zagrebačkom velesajmu.

II. Odgovori / dopuni.

1.Na koje se ustanove odnose web-adrese: nsk.hr (Nacionalna  i ---------------------------------------------------)                kgz.hr (Knjižnice  -----------   -------------- )?

2.Na poleđini  svake knjižnične  knjige nalazimo oznaku kojom se služimo radi lakšeg snalaženja među policama, a  naziv joj je --------------------------- .

3. Nabrojite dijelove signature i napišite  čemu služe.

4. Znate li navesti 4-5 naslova časopisa koje prima naša knjižnica?

5. Knjige koje knjižnica ima u jednom primjerku načelno se ---  ------------- IZVAN KNJIŽNICE, ali je moguće, tijekom vikenda posuditi i takvu građu u dogovoru s knjižničarom.

6. Iz kojeg su romana (Lovac u žitu, Odgoj djevojaka u Češkoj) navedene rečenice?

- Jesi li ikad bio na koridi? - branila se

- Nisam.

Zvučalo je osornije nego što sam želio.

Odjednom se nagnula prema meni :

-Pa ti si ljubomoran…- rekla je s neodglumljenim čuđenjem.

Iznenada, iz neba pa u rebra, pojavila se preda mnom jedna djevojka i rekla:

-Holden Caulfield!

Zvala se Lilian Simmons. Moj brat D. B. vukao se s njom naokolo neko vrijeme. Imala je ogromna mljekarstva.

Ponašala se prijateljski kao nikad – čak se prisilila i na građansko pitanje kako mi je bilo. Malo sam joj pričao o Poreču, o Puli i Umagu. Bila je puna dobre volje i očito se nije željela svađati, ali kad sam spomenuo šareni vlakić, vezu Umaga s ljetovalištem Katoro, nije izdržala…

7. Koji su književnici proteklih godina gostovali u našoj školi? Navedi barem dva imena i po jedno djelo svakog od njih.

8. Navedi barem dva gosta koji su nas posjetili na Dan školskih knjižnica, a da nisu profesionalni književnici:------------------------------------- ,---------------------------------------- .

9. Koja je tvoja omiljena knjiga koju si više puta čitao? Pamtiš li neku misao iz nje?

10. Radno vrijeme knjižnice je ------------------------------------------------------------------------------------  .

11. Knjige na policama pretražujemo uglavnom prema struci i ------------------- autora.

12. Ako ne znamo prezime autora, do njega možemo doći tako  da u tražilicu elektroničkog kataloga neke knjižnice ukucamo ------------------- traženog djela.

<< Početak < « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » > Kraj >>