Obrazovanje odraslih

slike

Baner
Akcija "Usvojimo šišmiša" PDF Ispis E-mail
Autor Ardoja Ornik   
Četvrtak, 05 Travanj 2012 07:42

 Kako bi se široku javnost upozorilo na ugroženost i potrebu intenzivnije zaštite šišmiša, 2011. godina obilježavala se kao Godina šišmiša na razini Europe, a 2012. se kampanja proširuje na cijeli svijet pod pokroviteljstvom UN-ovog Programa za okoliš (UNEP) i Konvencije o migratornim vrstama (CMS).

Na tragu navedene kampanje, u našoj je školi pokrenuta akcija Usvojimo šišmiša. Odmah na početku odazvala se prva grupa zaposlenika škole koja je usvojila velikog potkovnjaka koji živi u parku prirode Medvednica (a po zimi obitava u špilji Veternici). Park prirode Medvednica pokrenuo je svojevremeno simpatičan projekt Usvoji šišmiša koji i danas služi za prikupljanje sredstava za monitoring šišmiša i zaštitu njihova staništa. Monitoring se vrši svake godine, a kako su sredstva iz proračuna sve manja i tanja (prošle godine se nije izdvojila iz proračuna ni kuna), novčana potpora je itekako dobrodošla.   


Očekujemo da će se ovoj akciji pridružiti i naši učenici čim se vrate s proljetnih praznika.

Više o ovoj akciji i populaciji šišmiša možete pronaću u tekstu ovdje.

Ažurirano Četvrtak, 05 Travanj 2012 07:58
 

Kviz

Što je GPS?
 

Tražilica

Foto