Obrazovanje odraslih

slike

Baner
Izlet u Beč PDF Ispis E-mail
Autor Ardoja Ornik   
Četvrtak, 10 Studeni 2011 11:12

pb050013

 

U subotu, 5. studenoga 2011. malo iza ponoći, krenula je grupa učenika i profesora u Beč.

Nakon panoramske vožnje, uputili smo se prema cilju našeg putovanja - tehničkom muzeju (Technisches Museum).


Muzej se nalazi na kraju najpoznatije bečke ulice Mariahilfer Strasse te zauzima prostor predivne zgrade izgrađene početkom 20. stoljeća. Na četiri razine smješteni su odjeli teške i elektro industrije, energije, prometa, medija, prirodnih znanosti, medicine, fizike i geodezije, glazbenih instrumenata… a upravo je bila u tijeku izložba iz povijesti svakodnevnog života.

Budući da je muzej u većem dijelu interaktivan, mogli smo sami izvoditi pokuse i baratati određenim izlošcima. To je bilo posebno zanimljivo pa bi nam za temeljitiji obilazak trebalo i više sati.

U neposrednoj blizini muzeja nalazi se dvorac Schoenbrunn, najznačajnija građevina Austrije, s ogromnim parkom na vrhu kojeg se nalazi Glorietta s koje se pruža prekrasan pogled na grad. Odmah ispod napravljeno je jezero po kojem plivaju patke, a u parku je izgrađen labirint, a nalazi se i zoološki vrt. Lako vam se može dogoditi da vas, šećući pokraj drvoreda, „nagazi“ neka vjeverica.

U samo središte prvog kruga (Bezirk 1) dovezli smo se podzemnom željeznicom (U- Bahn) za samo devet minuta. U njemu je smješten donji grad s nizom prekrasnih građevina (sakralnih, umjetničkih, trgovačkih, novčarskih, hotelskih, stambenih…). Naš vodič Hrvoje ispričao nam je mnoge priče i legende vezane uz pojedine znamenitosti. Zbog svog smještaja, izgleda, veličine i događanja, Beč je proglašen jednim od najpoželjnijih gradova za život.

U nekoliko slobodnih sati obišli smo ono što nas je najviše zanimalo – jedne nogometni stadion, druge Prater, a treće bezbrojne trgovine i kafići. Posjetitelji su bili privučeni izlozima, performansima i nastupima svirača, klauna, iluzionista, pantomimičara… Na ulicama je upravo počelo ukrašavanje za predstojeći Advent što je davalo dodatni ton.

U Zagreb smo stigli oko ponoći, puni utisaka i čvrstih namjera da prvom prilikom ponovo posjetimo austrijsku prijestolnicu. Jedan život bio bi malo kada bi htjeli proniknuti u sve tajne koje ona nosi.   

01
01
1
2
3
4
5
erasmus
grafiti
hnk
img_0056
josip
maja kamber
maja kamber1
nae makare
pb050009
pb050013
pb050038
pb050042
pb050049
pb050056
pb050057
pb050060
pb050062
pb050095
poklade
posjet nsk2014
posjet nsk_2014
slika_mariana 4b
slika_mariana 4b
statnat
volont

Ažurirano Četvrtak, 10 Studeni 2011 11:16
 

Kviz

Što je GPS?
 

Tražilica

Foto