Učenici GTŠ-a u građanskoj akciji PDF Ispis E-mail
Autor Ardoja Ornik
Srijeda, 26 Listopad 2011 13:02

grafiti

Vijeće za prevenciju gradske četvrti Novi Zagreb organizator je akcije:

"UMJESTO KOLNIKOM POTHODNIKOM"

Akcija je održana 21. listopada 2011. u pothodniku na križanju ulice SR Njemačke i avenije Dubrovnik. Na njoj su, uz policiju i gradske službe, sudjelovali nastavnici i učenici svih osnovnih i srednjih škola tog područja. Svrha akcije je višestruka: estetsko uređenje javnog prostora kako bi privukao pješake koji na nepropisan način prelaze preko raskrižja, a ujedno crtežima i porukama potaknulo na razmišljanje  o temi ovisnosti.

To jutro dočekao nas je pothodnik svježe oličenih zidova na koje su grafiteri ucrtali i upisali svoje poruke. Naš „komad zida“ ukrasili su učenici 2.d Hrvoje Krpan i Luka Maurović (u prilogu učenici, grafit Geodetske tehničke škole i nekoliko drugih detalja).

Šteta što se nije javilo više učenika, jer je ostalo još dosta slobodnog prostora. Voljeli bismo kad bi se na isti način uredilo i ostale pothodnike te neke druge javne površine, posebno u blizini škola.

pa210014
pa240029