Obrazovanje odraslih

slike

Baner
Osvrt na kviz PDF Ispis E-mail
Četvrtak, 19 Svibanj 2011 14:21

Osvrt na kviz povodom 22. travnja – Dana hrvatske knjige, Dana planeta Zemlje i Dana Škole

 

Iako je ove godine 22. travnja pao za vrijeme uskrsnih praznika, tako važan datum odlučili smo obilježiti malim čitateljskim kvizom  u kojem su učenici trebali pokazati jesu li što zapamtili s panoa koji su tijekom travnja informirali o važnijim događajima u svijetu i kod nas. Trebalo je pročitati i jednu od četiriju ponuđenih knjiga( Čudo u P. D., Što je muškarac bez brkova, Mrtvacima ulaz zabranjen, Judita M. Gavrana).

Uz puno nagovaranja, učenici su pristali posvetiti dio vremena rješavanju kviza (imaju, kažu puno važnijih školskih obveza), ali su knjigu, i to jednu, samo prolistali i pročitali pokoju stranicu. Možda je i to uspjeh u današnje vrijeme!? Kao i to da su sudionici ipak bacili pogled na panoe i saznali nešto o Juditi, J. Gagarinu, Ž. Badurini…

 

Evo sudionika kviza:

1.a – Đerek Vilen

1.b – Capan, Husnik, Ivaniček, Milčić, Sudar

2.b – Čular

2.d – Debeljak

3.a – Žlebečić

3.c – Lešćan

3.d – Lovrenščak

 

Bilo je još učenika iz 1.b koji su imali dobru namjeru i posudili knjigu i uzeli pitanja, ali odgovore knjižničr nije dobio. Inače, svi koji su i djelomično samostalno riješili kviz, imali su prilike birati nagradu: knjiga ili čokolada. Čokolada je našim učenicima još uvijek atraktivniji poklon od knjige, tako da su one brzo nestale, a knjiga je ostalo…

Ažurirano Četvrtak, 19 Svibanj 2011 14:23
 

Kviz

Što je GPS?
 

Tražilica

Foto